Tipy penzionu Třeboň Na Holičkách

In-line stezka pro bruslaře v Třeboni

V těsné blízkosti našeho penzionu Na Holičkách (cca 200 m) začíná stezka vhodná pro in-line brusle.

  • Cesta je 7 km dlouhá, s dobrým povrchem.
  • Stezka Třeboň - Stříbrec
  • Délka: cca 7km

Přírodní trasa vede z okraje Třeboně směrem na Stříbřec. Dlouhá asfaltová a relativně i široká cesta lesem, se klikatí mezi rybníky a vede po absolutní rovině. Dá se po ní dojet až na silničku, která vás dovede ke Stříbřeckému mostu a k občerstvení v restauraci U Emy Destinnové.

Nehodí se pro příliš rychlou jízdu, naopak téměř ideální je pro volné rodinné výlety.

Další In-line stezky na Třeboňsku

Z Chlumu u Třeboně na Novou Huť

V Chlumu u Třeboně se můžete vydat po krásné lesní cestě od hájovny U Brůdků (u obci Kosky na silnici z Majdaleny na Chlum) k hájovně Nová Huť.

Trasa je nenáročná, neboť na ní nejsou větší kopce ani prudké zatáčky. Asfalt je tu až na drobné nedokonalosti kvalitní. Tuto trasu používá hodně cyklistů, zvláště o víkendech, proto je třeba s nimi počítat. Dále je třeba dát pozor asi v polovině trasy, neboť zde trasu protíná silnice z Klikova na Chlum.
Trasa měří 6 km.

Chlum u Třeboně – Okolo rybníka Hejtman

V Chlumu u Třeboně zase můžete vyrazit okolo rybníka Hejtman. Nejprve jedeme po jižním pobřeží rybníka, poté mezi poli, po pravé straně míjíte rybník Špačkov, projedete krajem obce Špačkov. Zde se na křižovatce vydáte vlevo a dojete at do Chlumu u Třeboně, do výchozího bodu.

Trasa vede po silnici s automobilovým protvozem, proto je třeba dát pozor. Další nevýhodou jsou občasné nerovnosti povrchu.
Trasa měří cca 7 km.

Třeboň: Lázeňský park u Aurory

Pro bruslaře – začátečníky je vhodná i spletitá síť u rybníka Svět v parku lázní Aurora. Lázeňských hostů je zde přiměřeně, často sedí na lavičkách. Běžných turistů zde není mnoho, protože se lázně nacházejí až na okraji Třeboně. Plusem je nádherné prostředí, rovinatý terén, snadný přístup. Mínusem jsou na chodnících občas napadané větvičky ze stromů.

Ze Suchdola n. L. podél řeky Lužnice

Ze Suchdola n. Lužnicí mohou bruslaři vyrazit až ke Dvorům n. Lužnicí.

Vyjedete od sportovního areálu po cyklostezce, přejedete silnici a pokračujete dál po cyklostezce, která sleduje mlýnský náhon a později hlavní tok Lužnice. Pak se odklání od řeky a končí u suchdolského hřbitova. Napojuje se na místní silnici Suchdol – Dvory, kde je nádherný povrch cesty i okolní krajina. Aut je minimum. Doporučujeme u vlakové zastávky Dvory skončit, popř. otočit se, neboť dál byste jeli vesnicí, a už to není ono.
Délka trasy je cca 7 km.

zdroj: www.trebonsko.cz

 

Přijeďte si odpočinout, ubytování Třeboň Na holičkách je připraveno.

Rezervujte si ubytování v penzionu co nejdříve a zjistěte si pohodlné a vyhřáté ubytování při podzimních výlovech na Třeboňsku. Náš penzion je otevřený celoročně.

Kulturní akce v Třeboni v roce 2021

Jaké akce se v Třeboni plánují pro rok 2021?

Podle akcí si můžete vybrat svou dovolenou v Třeboni, těšíme se na Vás!

více

Dovolená s dětmi

Pokud hledáte klidné místo pro Vaši rodinnou dovolenou s malými dětmi, pak pro Vás máme ubytování v penzionu s velkou zahradou, na které si děti mohou hrát.

více
youtubeTřeboňský vláček TřeboňáčekLázně Aurora - Aquaparkrybník Svět v Třeboni
ubytování TřeboňfacebookYouTube
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím