Kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí

Římskokatolický kostel svatého Jiljí a Panny Marie Královny v Třeboni se nalézá poblíž hlavního třeboňského Masarykova náměstí na bezejmenném náměstíčku v Husově ulici. Centrum města najdete pěší chůzí cca 2.500 m od našeho ubytování Třeboň Na Holičkách.

Každý den, můžete navštívit kostel s odborným průvodcem. Stačí být v 15 hodin před vstupem do kostela, kde si Vás průvodce vyzvedne. Navštívíte místa, která běžně nenavštívíte.

Informace o kostele sv. JiljíKostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí

Jeho severní hlavní loď je spojena zdí s třemi gotickými portály s jižním ambitem gotické křížové chodby bývalého opatství - Augustiniánské kanonie - a dvěma dalšími gotickými kaplemi. Jižní hlavní loď s gotickou síťovou klenbou opravenou po požáru, kdy byla poněkud snížena stejně jako loď severní, obsahuje předsíň s vedlejším jižním bočním vchodem do děkanského chrámu a vestavěnou kapli Šterberskou pod hlavní kruchtou. Hlavní, jak bývá obvyklé západní, vchod do chrámu s gotickou předsíní se nalézá pod hlavní věží.

Kostel je spojen se Zámkem až k Masarykovu náměstí "Dlouhou chodbou", lokálním propojením přes Budějovickou (Břilickou) městskou bránu a jižní křídlo kláštera a trojobloukovým krytým mostem (s pamětní deskou Třeboňského písmáka opata Kříže z Telče), aby měla vrchnost snadný přístup na panskou kruchtu při mších.

Děkanský chrám byl s celým areálem kláštera vyhlášen v roce 1995 národní kulturní památkou. Kostel je po celou noc osvícen, zejména věž, která je dominantou Starého města. U bočního vchodu do chrámu v Husově ulici jsou vně kostela ještě další dvě barokní pískovcové sochy světců, které jsou spodními světly v noci vhodně osvětleny.
Současné využití.

Prohlídku kostela je možné objednat předem.

 

Přijeďte si odpočinout, ubytování Třeboň Na holičkách je připraveno.

Rezervujte si ubytování v penzionu co nejdříve a zjistěte si pohodlné a vyhřáté ubytování při podzimních výlovech na Třeboňsku. Náš penzion je otevřený celoročně.

 

Kontakty

V penzionu Třeboň Na Holičkách se nudit nebudete. V případě jakéhokoliv požadavku nebo přání se na nás v průběhu vašeho pobytu v penzionu můžete obrátit.

Výlet si můžete udělat i do sousedního Rakouska či okolních měst jako jsou České Budějovice, Nové Hrady či Jindřichův Hradec.

Věříme, že vás Třeboňsko okouzlí krásnou přírodou, čistými lesy, rybníky a památkami.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 

Náš tip: ubytování v Jižních Čechách

ubytování Třeboň penzion Holičky

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout