Ostatní zajímavosti k navštívení

Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví v domě Štěpánka Netolického

Nově zrekonstruovaný Dům Štěpánka Netolického, dříve zde bývala obřadní síň, je asi nejcennějším objektem v centru města. V domě si můžete prohlédnout rybníkářské řemeslo, jedinečnou krajinu Třeboňska i samotné osobnosti rybníkářů. Vidět zde můžete nejstarší dokumenty, rybářské náčiní nebo originály velkoplošných map. 

V průběhu roku se zde konají přednášky, semináře, workshopy a různé kulturní akce.

Dům je pojmenován po svém majiteli slavném rybníkáři Štěpánku Netolickém, který jej vyženil. Dům má gotické základy. Zásadní přestavbou prošel v druhé polovině 16. století a renesanční dispozici si zachoval v podstatě dodnes.

Otevírací doba v Domě Štěpánka Netolického

  • listopad – březen, středa až pondělí 10:00–12:00 a 13:00–16:00
  • duben a říjen, středa až pondělí 10:00–12:00 a 13:00–17:00
  • květen – září, otevřeno denně 10:00–18:00

 

Expozice Třeboň v marcipánu

Najdete ji na Masarykově náměstí, naproti kašně, v prostorách bývalého městského informačního střediska. Od 1. května otevřeno denně, od 9 do 20 hodin. Dozvíte se mnoho zajímavých informací o historii marcipánu.

V expozici najdete také dílnu, kde si můžete vyzkoušet práci s marcipánem a vymodelovat si svůj vlastní suvenýr. Malé děti použijí vykrajovátka, větší se mohou pustit i do 3D figurek. Vstupné do dílny : zdarma, platíte pouze použitou surovinu.

 

Muzeum Třeboně

Muzeum bylo otevřeno v roce 2008. Najdete ho přímo na náměstí, v prostorách bývalé radnice. Část muzea je také v radniční věži.

Prohlédnout si zde můžete obrazy Jana Kojana, Františka Líbala a Františka Volfa. Další místnost je věnovaná odkazu středověké Třeboně současnosti. Jsou zde kopie obrazů Mistra třeboňského oltáře, kopie plastiky Třeboňské madony a originály dalších obrazů a plastik z místních kaplí, v nichž byly nahrazeny kopiemi.

V jedné místnosti si můžete prohlédnout jak vypadala škola s lavicemi v minulém století, třída je přesunuta ze zrušené školy ve Staré Hlíně.

Otevřeno

  • Denně (1.6 – 31.10)
  • 1.5. – 30.9. 13 – 17 h

Kulturní akce v Třeboni v roce 2021

Jaké akce se v Třeboni plánují pro rok 2021?

Podle akcí si můžete vybrat svou dovolenou v Třeboni, těšíme se na Vás!

více

Dovolená s dětmi

Pokud hledáte klidné místo pro Vaši rodinnou dovolenou s malými dětmi, pak pro Vás máme ubytování v penzionu s velkou zahradou, na které si děti mohou hrát.

více
youtubeTřeboňský vláček TřeboňáčekLázně Aurora - Aquaparkrybník Svět v Třeboni
ubytování TřeboňfacebookYouTube
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím