Dívčí Kámen

Kolem Třísovského hamru na Dívčí Kámen

Od železniční zastávky v Holubově půjdeme z kopce po silničce po žluté turistické značce. Pod kopcem přejdeme silnici a pokračujeme podél potoka na konec obce. Paralelně se žlutou značkou vede naučná stezka Holubovské hadce s několika zastaveními. Hadce můžeme vidět na několika místech ve stráni vlevo nad pohodlnou lesní cestou. Projdeme chatovou osadou a narazíme na Třísovský hamr, který se momentálně opravuje.

Pokračujeme dále podél Brložského (Křemežského) potoka po žluté až k vysokým skalám, za nimiž už se tyčí zříceniny Dívčího Kamene. Z rozcestí "Dívčí Kámen" se vydáme po červené značce po lesní pěšině do prudkého kopce a pokračujeme až na vrchol kopečku ke keltskému oppidu Třísov a odtud dále do obce Třísov, na jejímž okraji před železničním přejezdem stojí stará Třísovská lípa s kapličkou. Zde opustíme všechny turistické značky, přejdeme trať a dáme se po hlavní silnici Český Krumlov–Křemže vpravo na Holubov.

Za obcí přejdeme znovu koleje a poté odbočíme z hlavní silničky vlevo a pokračujeme dál až do Holubova, kde se napojíme na silnici od Krásetína a Kletě, zabočíme vpravo a sejdeme až k železniční stanici Holubov.

Více informací o tomto tipu na výlet najdete na www.toulkypocechach.com

 

Přijeďte si odpočinout, ubytování Třeboň Na holičkách je připraveno.

 

Kontakty

V penzionu Třeboň Na Holičkách se nudit nebudete. V případě jakéhokoliv požadavku nebo přání se na nás v průběhu vašeho pobytu v penzionu můžete obrátit.

Výlet si můžete udělat i do sousedního Rakouska či okolních měst jako jsou České Budějovice, Nové Hrady či Jindřichův Hradec.

Věříme, že vás Třeboňsko okouzlí krásnou přírodou, čistými lesy, rybníky a památkami.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 

Náš tip: ubytování v Jižních Čechách

ubytování Třeboň penzion Holičky

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout